best site link review could be the 1st decision for high-end men and women. a great control among give, human brain and therefore cardio is truly a feature vapepens.ph forum. a important and helpful panerai luminor regatta rattrapante japanese replica pvd watch review is worth sharing with you. shop https://www.replicabreguet.com for men & women at deep discount prices. fulfill the hopes and dreams and desires epidermis persons in the modern world is a search for the best cheap fake rolex in the world. Partnerská terapie | Mgr. Štěpán Borkovec

Partnerská terapie

Jak probíhá úvodní sezení? Pro koho je partnerská terapie určená? Co můžete od partnerské terapie čekat? Často kladené otázky.

Často kladené otázky k terapii partnerského vztahu

1. Jak partnerská terapie probíhá?

Při prvním setkání zajišťuji prostor pro každého z partnerů tak, aby mohl sdělit, s čím přichází a jaké má očekávání od konzultace. Následně se věnujeme vyjasňování a ověřování vzájemných představ,  které o sobě partneři ve vztahu mají. Hledáme společné řešení problematických situací a připravujeme reálná očekávání, která lze ve vztahu naplňovat. V rámci partnerské terapie je psycholog mediátorem, který umožňuje lepší porozumění mezi oběma partnery. Svými postřehy pomáhá ujasňovat věci, které se zevnitř vztahu obtížně vnímají.

2. Pro koho je partnerská terapie určená?

Terapie je určená pro všechny páry, které cítí ve vztahu určitou nepohodu či dlouhodobé pnutí, které je nepříznivě vnímáno oběma partnery. Jako psycholog pomáhám odhalit a přeložit komunikaci tak, aby si partneři lépe porozuměli. Cílem může být vzájemné vyladění pro udržení vztahu, stejně tak jako zachování úcty a respektu při jeho ukončení. S terapií je tedy možné začít v jakékoli fázi, ve které se vztah nachází.

3. Co můžete od partnerské terapie čekat?

V rámci terapie dávám prostor na to, aby mohly bezpečně zaznít shodné i odlišné verze vnímání společného života. V ideálním případě je může každý z partnerů vyslechnout a pochopit. Terapeut mezi vámi vytvoří prostředí, díky kterému budete moci nahlédnout na názor partnera z nového úhlu pohledu.

Očekávání a představy partnerů o společném životě nemusí být vždy shodné, terapie vám však může ukázat cestu, jak to lze přijmout a respektovat  tyto odlišnosti.

Co od párové terapie nelze čekat:

  • Vyřešení niterných osobních problémů jednoho z páru.
  • Verdikt, na čí straně je pravda.
  • Přinucení partnera, aby se choval tak, jak chcete.
  • Vyřešení problému bez vlastní aktivity a intenzivní spolupráce.
  • Záchranu vztahu za každou cenu.
  • Svěření dětí do vlastní péče.
  • Prosazení Vašich zájmů bez ohledu na druhého.